Dwa oblicza gospodarzy

sobota, 22 luty 2014 00:21

21.02.2014r. na hali w Sośnicy drużyna Nbit-u Gliwice podejmowała zespół UKS Ekom Futsal Nowiny. Od pierwszych minut spotkania gospodarze narzucili swoje tempo gry.

Na efekty nie trzeba było długo czekać i w szóstej minucie spotkania Nbit wyszedł na prowadzenie po dwójkowej akcji Stasiak - Jagiełło. Minęło zaledwie 10 sekund, gdy na tablicy świetlnej zagościł wynik 2-0, a autorem bramki był Robert Satora. Drużyna gospodarzy ani myślała o przejściu do defensywy. Po kolejnych próbach Nbit strzelił trzeciego gola, a konkretniej  Kamil Musiał w swoim stylu znalazł drogę do siatki. W 16 minucie pierwszej połowy internacjonał Nbit-u Dmytro Pidchenko podniósł wynik na 4-0. Minutę później Marcin Minkus dołożył kolejne trafienie na konto gospodarzy. W tej samej minucie zawodnik Ekomu za utrudnianie wznowienia gry został ukarany żółtym kartonikiem. I tym akcentem prowadzące to spotkanie sędziny Guzek - Netkowska skończyły pierwszą część spotkania.

Na początku drugiej części meczu obraz gry pozostawał bez zmian i po dwóch minutach gospodarze podwyższyli wynik na 6-0  po zaskakującym strzale Kamila Myśliwca. W kolejnej akcji gliwiczan swoim drugim trafieniem w tym meczu popisał się Dmytro Pidchenko pięknym strzałem z powietrza z jeszcze piękniejszego podania Łukasza Jagiełły. Ostatnim trafieniem po stronie gospodarzy popisał się ponownie Łukasz Jagiełło, rozwiewając wszelkie wątpliwości, kto tego wieczoru jest drużyną lepszą. Jednakże, od tego momentu na listę strzelców wpisywali się wyłącznie zawodnicy gości, którzy walcząc o honor zdołali strzelić cztery bramki. A na listę strzelców wpisywali się kolejno: Ponikowski Maciej, Jagodzki Grzegorz i dwukrotnie Strzębski Bartłomiej.

Należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki gospodarze kończyli to spotkanie, tracąc w jego końcówce aż cztery bramki. Jedynym usprawiedliwieniem pozostaje fakt wysokiej przewagi nad rywalem. Panowie piłkarze – nie idźcie tą drogą!!!:) Mimo wszystko gratulujemy zdecydowanego zwycięstwa.