Rywalizacja może przynieść tylko korzyści – Michał Widuch

Rywalizacja może przynieść tylko korzyści – Michał Widuch

środa, 13 lipiec 2016 07:09

Michał Widuch przez ostatnie trzy sezony reprezentował barwy GAF Gliwice. Był podstawowym bramkarzem tej drużyny i mocnym punktem. Po zawarciu porozumienia na mocy którego powstał futsalowy Piast Gliwice, za akceptacją samego zawodnika Widuch stał się piłkarzem tego klubu

- Mam nadzieję że projekt ten pozwoli zebrać, to co najlepsze futsalowo w Gliwicach i stworzyć jedną silną markę, która przez lata będzie się liczyć w ekstraklasowej stawce – mówi Michał Widuch.

Nikt nie ukrywa, że poprzeczka dla niego i reszty drużyny zostanie wysoko zawieszona. Już w tym sezonie zespół ma powalczyć o medale. Czy tę eipę będzie na to stać?

- Naszym celem będzie wygrywanie każdego kolejnego meczu, bez względu na przeciwnika czy miejsce spotkania. Jeśli z takim nastawieniem będziemy przechodzili od meczu do meczu, to na koniec sezonu, będziemy cieszyli się z dobrego miejsca w tabeli – przekonuje bramkarz Piasta.

Trenerzy futsalowego Piatsa postanowili mocno odmłodzić zespół. Za jednym wyjątkiem, nowi zawodnicy, którzy zasilili drużynę nie mają jeszcze skończonych 25 lat. Czy wytrzymają oni presję?

- Futsal to dyscyplina w której doświadczenie jest jednym z kluczowych elementów, ale nowe osoby które będą grały w Piaście nie są anonimowe i mają już za sobą rozegranych na parkietach po kilka sezonów. powinno być dobrze – stwierdza Widuch.  

Drugie pytanie brzmi, czy trenerzy zdołają zgrać zespół w przeciągu niespełna dwóch miesięcy przygotowań.

- Jeden okres przygotowawczy, to trochę mało, ale mam nadzieję, że wystarczy, aby zrozumieć filozofię sztabu szkoleniowego, a potem pokazać to w lidze – zauważa bramkarz.

michal widuch2

W poprzednim sezonie bramki Nbitu, strzegł Łukasz Groszak. To bardzo doświadczony i utytułowany zawodnik, starszy od nowego bramkarza o 14 lat. Widuch natomiast to reprezentant Polski i zawodnik z ambicjami. Zapowiada się więc bardzo zacięta walka o nr 1.

Zdrowa sportowa rywalizacja może przynieść tylko same korzyści, ale mimo wszystko mam nadzieję, że praca włożona w przygotowania do sezonu oraz dobra gra w sparingach pozwoli mi zacząć mecz w Gdańsku w pierwszym składzie i pokazać formę z poprzednich rozgrywek i doświadczenie zebrane przez poprzednie sezony w GAFie. Trzeba jednak pamiętać, że sezon będzie bardzo długi i niezależnie od tego, kto będzie bramkarzem nr 1, wszyscy będą bardzo ważnymi elementami tej drużyny – zaznacza Michał Widuch.

Widuch pochodzi z Chorzowa. Jest wychowankiem tamtejszego Ruchu, a obecnie pracuje tam, jako trener drużyn dziecięcych. Jakiś czas temu postawił jednak na futsal i miejmy nadzieję, że z Piastem sięgnie po medal mistrzostw Polski.

źródło: Piast Gliwice
Foto: Michał Duśko

Tabela

Nazwa zespołu
M BR PKT
1 Gatta Zduńska Wola 22 90 - 49 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 71 - 50 45
3 Rekord Bielsko - Biała 22 75 - 49 44
4 Red Devils Chojnice 22 78 - 51 37
5 FC Toruń 22 61 - 50 35
6 Nbit Gliwice 22 53 - 74 29
7 Red Dragons Pniewy 22 49 - 59 26
8 Gaf Omega Gliwice 22 50 - 57 26
9 Euromaster Chrobry Głogów 22 52 - 63 26
10 Clearex Chorzów 22 53 - 58 23
11 AZS UŚ Katowice 22 50 - 75 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 41 - 88 9

Najlepsi strzelcy

11 Przemysław Dewucki
7 Taras Tarasovych
6 Michał Cygnarowski
6 Robert Satora
6 Tomasz Starowicz