Jak stacja pokaże mecze Futsal Ekstraklasy?

Jak stacja pokaże mecze Futsal Ekstraklasy?

niedziela, 10 lipiec 2016 07:01

Maciej Karczyński, został oficjalnie „sternikiem” spółki Futsal Ekstraklasa. Swoją trzyletnią kadencję zainaugurował 4 lipca 2016 roku w trakcie walnego zgromadzenia odbywającego się w Warszawie.

Przed Karczyńskim kilka sporych wyzwań z których zdaje sobie sprawę nowy sternik spółki.

- Znalezienie sponsora strategicznego oraz nawiązanie stałej współpracy z wiodącą stacją telewizyjną będą moimi kluczowymi zadaniami – powiedział Maciej Karczyński. Dodał, że jednym z priorytetów spółki w nowej kadencji powinno być także stałe zacieśnianie kontaktów pomiędzy piłką trawiastą, a piłką halową.

Nowy prezes Futsal Ekstraklasy, zdaniem ustępującego szefa – Janusza Szymury zastał dobrą sytuację do dalszych działań.

- Warto przypomnieć, że kondycja finansowa spółki, kiedy wybrano mnie prezesem, delikatnie mówiąc, nie była najlepsza. Dlatego jednym z podstawowych zadań, jakim należało się niezwłocznie zająć, było wyprowadzenie finansów spółki na prostą. Dzisiaj z satysfakcją mogę powiedzieć, że to zadanie zostało zrealizowane. Cieszę się, że mój następca pod tym względem będzie miał łatwiejszy start i swoje starania będzie mógł ogniskować w innych obszarach – mówi Szymura.

Piłka nożna trawiasta w Polsce cieszy się ogromną popularnością, choć nasze kluby nie osiągają spektakularnych sukcesów w rozgrywkach europejskich. Stało się to głównie za sprawą świetnego przekazu medialnego i budowy nowych stadionów. W ślad za tym w klubach pojawili się sponsorzy. Jak sprawa wygląda w Futsalu?

- Przez wszystkie trzy sezony, podczas których kierowałem spółką, rozgrywki Futsal Ekstraklasy transmitowane były w ogólnopolskiej telewizji, a w ostatnim sezonie również w telewizjach zagranicznych. Ostatni rok był zresztą dla nas wyjątkowo udany, ponieważ oprócz regularnych transmisji meczów i magazynu ze skrótami, na antenie pojawił się też program autorski Rafała Kędziora, poświęcony naszym rozgrywkom. Zresztą warto zwrócić uwagę, że same transmisje w przeciągu tych trzech lat zyskały na jakości. Dzięki podpisaniu umowy z partnerem technicznym - firmą Top-Sport, wszystkie mecze telewizyjne zyskały odpowiednią oprawę. W halach pojawiła się mata i bandy, które sprawiły, że pole gry było zdecydowanie lepiej wyeksponowane. Nie ma co ukrywać, nie wszystkie kluby rozgrywają swoje mecze w dużych, nowoczesnych obiektach, ale właśnie dzięki wspomnianej oprawie, nawet mało atrakcyjne hale prezentowały się w telewizji zdecydowanie bardziej korzystnie, a całe rozgrywki zyskały bardziej profesjonalny obraz – przekonuje były sternik.

Na razie jeszcze nie wiadomo kto będzie pokazywał transmisje z meczów ligowych. W poprzednim sezonie było to Orange Sport, program dostępny na platformach cyfrowych i sieciach kablowych. Wiadomo jednak, że transmisje będą. Pokazywaniem spotkań futsalu zainteresowane są dwie duże stacje. Kwestia ta ma się wyjaśnić jeszcze w lipcu. Czekamy na to z niecierpliwością.

źródło: Piast Gliwide/futsalekstraklasa.pl

Tabela

Nazwa zespołu
M BR PKT
1 Gatta Zduńska Wola 22 90 - 49 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 71 - 50 45
3 Rekord Bielsko - Biała 22 75 - 49 44
4 Red Devils Chojnice 22 78 - 51 37
5 FC Toruń 22 61 - 50 35
6 Nbit Gliwice 22 53 - 74 29
7 Red Dragons Pniewy 22 49 - 59 26
8 Gaf Omega Gliwice 22 50 - 57 26
9 Euromaster Chrobry Głogów 22 52 - 63 26
10 Clearex Chorzów 22 53 - 58 23
11 AZS UŚ Katowice 22 50 - 75 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 41 - 88 9

Najlepsi strzelcy

11 Przemysław Dewucki
7 Taras Tarasovych
6 Michał Cygnarowski
6 Robert Satora
6 Tomasz Starowicz