Nowa era w gliwickim futsalu

Nowa era w gliwickim futsalu

piątek, 10 czerwiec 2016 18:52

W piątek w siedzibie Stowarzyszenia GKS Piast Gliwice odbyła się konferencja prasowa podczas której dziennikarze zostali poinformowani o powstaniu klubu, który od przyszłego sezonu będzie występował w Futsal Ekstraklasie, jako Piast Gliwice!

Klub ten powstaje z połączenia Nbit Gliwice i GAF Omega Gliwice. Będzie też częścią Stowarzyszenia Piasta, które już zrzesza sekcje: brydża sportowego, lekkiej atletyki, szermierki i młodzieżową piłkę nożną.

- Od pewnego już czasu dyskutowaliśmy o tym, co trzeba zrobić, aby futsal w Gliwicach znów był na takim poziomie jak przed laty, kiedy to regularnie drużyny z naszego miasta zdobywały medale mistrzostw Polski. W efekcie wspólnych rozmów z prezesami Nbitu i GAF-u doszliśmy do wniosku, żeby w Gliwicach stworzyć jeden, silny klub. Ustaliśmy już warunki współpracy. My jako Stowarzyszenie podpisaliśmy porozumienie, które tworzy sekcję futsalu przy naszym klubie i z tego bardzo się cieszę – mówi Grzegorz Jaworski - prezes Stowarzyszenia GKS Piast.

Historycznie, będzie to więc 22. już sekcja działająca przy najstarszym klubie w Gliwicach i trzecia drużyna występująca obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak wiemy są tam piłkarze Piasta Gliwice S.A, lekkoatleci i teraz będzie drużyna Futsalu.

konferencja piast nbit1

- Chciałbym podziękować panu prezesowi Jaworskiemu i wszystkim członkom zarządu Piasta, że podjęli decyzję, która niewątpliwie będzie dobra dla rozwoju gliwickiego sportu i zarazem świetną promocją Gliwic. Chciałbym też podziękować pani Ewie Stępińskiej, bo bez jej zapału i zaangażowanie w ten projekt, tej konferencji by dziś nie było. Nie była to dla mnie łatwa decyzja. Nbit Gliwice od nowego sezonu zniknie z tabel, w jego miejsce pojawi się Piast Gliwice. Mam nadzieję, że z marszu powalczymy o mistrzostwo Polski. Natomiast firma Nbit dalej będzie sponsorem strategicznym drużyny, ale zapraszamy wszystkich do współpracy – wyjaśnia Jarosław Jenczmionka, prezes Nbitu.

Jak wiadomo, do tej pory w Gliwicach funkcjonowały dwa kluby futsalowe, rywalizujące na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – Nbit i GAF. Oba mają podobną historię. GAF o jeden sezon występował dłużej w Futsal Ekstraklasie. W obu zespołach nie brakowało też rodowitych gliwiczan, a także byłych lub obecnych reprezentantów naszego kraju i mistrzów Polski.

- Dziękuję Stowarzyszeniu Piast, że możemy wspólnie tworzyć nową historię futsalu w Gliwicach. Chciałbym, aby dzięki wspólnemu wykorzystaniu potencjału sportowego, organizacyjnego i finansowego stworzyć nową siłę i nawiązać do tych wspaniałych, futsalowych tradycji – tak skomentował rozpoczęcie tego projektu Roman Sowiński, prezes GAF Omega Gliwice.

Rozmowy na temat powstania nowej sekcji przy GKS Piast trwały do czwartku. Ustalono ogólne ramy porozumienia. Teraz wszystkie strony będą jeszcze uzgadniać szczegóły i kompletować kadrę w skład której wejdą ci zawodnicy Nbitu i GAF, których wskażą trenerzy Sebastian Wiewióra i Jacek Podgórski. Zostało też już zakontraktowanych dwóch nowych zawodników. Są to Krzysztof Piskorz i Mateusz Krzymiński. Wkrótce też wyjaśni się, gdzie będzie grał futsalowy Piast Gliwice. Rozważane są dwie hale na terenie Gliwic. Klub będzie miał takie same barwy i szczycił się herbem Piasta.

Zobacz pełny zapis konferencji

źródło: Biuro prasowe Nbit Gliwice/piast.gliwice.pl

Tabela

Nazwa zespołu
M BR PKT
1 Gatta Zduńska Wola 22 90 - 49 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 71 - 50 45
3 Rekord Bielsko - Biała 22 75 - 49 44
4 Red Devils Chojnice 22 78 - 51 37
5 FC Toruń 22 61 - 50 35
6 Nbit Gliwice 22 53 - 74 29
7 Red Dragons Pniewy 22 49 - 59 26
8 Gaf Omega Gliwice 22 50 - 57 26
9 Euromaster Chrobry Głogów 22 52 - 63 26
10 Clearex Chorzów 22 53 - 58 23
11 AZS UŚ Katowice 22 50 - 75 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 41 - 88 9

Najlepsi strzelcy

11 Przemysław Dewucki
7 Taras Tarasovych
6 Michał Cygnarowski
6 Robert Satora
6 Tomasz Starowicz